Alper Afşin ÖZDEMİR

ALPER AFŞİN ÖZDEMİR

İş İnsanı, Yatırımcı ve Türkiye Espor Federasyonu Kurucu Başkanı

1985 yılında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitiminin bir kısmını doğduğu şehirde tamamladıktan sonra liseyi Türkiye’de Eyüboğlu Koleji’nde bitirdi. Daha sonrasında ise Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü tamamladı.

Kurucusu olduğu Krombera ve Anibera ajans yapılanmalarının yanı sıra farklı oyun, medya ve teknoloji firmalarının kurucusu ve yatırımcısı olan Özdemir; aynı zamanda Ekotürk TV Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Fenerbahçe Kongre Üyesi, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Espor’un hem dünyadaki hem de Türkiye’deki gelişimini yakından takip eden Alper Afşin Özdemir; dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün daha büyük bir pazar haline gelen esporun ülkemizde hak ettiği konuma gelmesi, yeni sporcuların yetiştirilmesi ve espor bilincinin yükseltilmesi çalışmalarında bulunmaktadır. Supermassive Espor’un kurucularından biri olan Özdemir, Avrupa Espor Federasyonu’nun kurucu yönetim kurulu üyeliğini yapmış, 2018 yılında kurulan Türkiye Espor Federasyonu’nun Kurucu Başkanı seçilerek üstlendiği sorumluluğu ise taşımaya devam etmektedir.

Fotoğraflar