Branşlar

MOBA

(Çevrimiçi Çok Oyunculu Savaş Arenası)

Çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası ya da MOBA, bir gerçek zamanlı strateji savaş video oyunu türüdür. Genellikle beş kişiden oluşan iki farklı takımın üç ana yoldan oluşan bir harita üzerinde karşı takımın enerji kaynağını yok etmeyi amaçlar.
FPS

(Birinci Şahıs Nişancı)

Birinci şahıs nişancı oyuncu karakterinin kendi gözünden oynandığı oyun türüdür ve nişancı video oyunlarının yan türüdür. Tüm nişan türündeki oyunlar gibi, "bir serüven, bir veya birden fazla uzun menzilli silah ve değişen sayılarda düşmanlar" tabiriyle anılır.
RTS

(Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu)

Gerçek zamanlı strateji oyunları, oyuncuların birbirlerinin sırasını beklemeden devamlı olarak karşılıklı oynamaya devam ettikleri bilgisayar oyunları. Bunun aksi olan sıra tabanlı strateji oyunlarında oyuncular hamle yapabilmek için karşı tarafın hamlesini beklemek zorundadırlar.
BATTLE ROYALE

 

Battle Royale olarak denildiğinde akıllarda temel olarak canlanan terim hayatta kalma olarak adlandırabiliriz. Bir alanda belirli sayıda düşman ve hayatta kalmaya çalışmak. Gerektiğinde saldırmak, gerektiğinde saklanmak. Hayatta kalmak için her şeyi yapmaya hazır olmak. İşte bu düşüncelerin hepsinin Battle Royale oyunlarda olduğunu düşünün. Tabi kısaca Battle Royale; açlık, susuzluk, dayanıklılık gerektirmeyen ve haritada canlı kalabilen son kişi olmayı hedeflediğiniz bir oyun modudur.
SPOR

 

Spor dallarının (Futbol, Basketbol, Otomobil, Voleybol v.b.), sanal ortama uyarlanmış halleridir.
MMORPG

(Çok Katılımcılı Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu)

Herhangi bir sunucuya bağlanarak oynanan rol yapma oyunlarıdır.
FIGHTER

(Dövüş)

Oyuncu belli bir dövüş disiplinini temsil eden, seçtiği sanal karakterler ile diğer oyuncuların seçtiği diğer sanal karakterlere üstün gelmeye çalışır. Yaygın olarak bir oyuncuya karşı bir oyuncu şeklinde oynanır.
Hado (Alt Branş)

(Artırılmış Gerçeklik (AR) sporu olarak HADO, başa takılan ekranları ve kol bandı sensörlerini bağlayarak enerji toplarının ve kalkanların gücünü gerçek hayattaki bir sahada oyuncuların ellerine verir.)

Artırılmış Gerçeklik (AR) sporu olarak HADO, başa takılan ekranları ve kol bandı sensörlerini bağlayarak enerji toplarının ve kalkanların gücünü gerçek hayattaki bir sahada oyuncuların ellerine verir. Kurallar basit olsa da, hücum ve savunma stratejisinin derinliği sonsuzdur. HADO, sporcuları hiç kimsenin mümkün olmadığını düşündüğünden daha uzağa itmek için spor alanını yeniden tanımlıyor.