Türkiye E-Spor Federasyonu’nun tek resmî espor kupası olan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nın ikincisi için geri sayım başladı!

Türkiye E-Spor Federasyonu’nun tek resmî espor kupası olan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nın ikincisi için geri sayım başladı!

Birincisinde 3bin’den fazla oyuncunun rekabet ettiği ve 100.000 TL’nin üzerinde ödül dağıtılan Bitexen TESFED Türkiye Kupasında esporcular bu kez 9 oyunda rekabet edecek.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve espor severlerden büyük ilgi gören organizasyon, bu yıl “Bitexen TESFED Türkiye Kupası” adıyla Bitexen isim  sponsorluğu ve JBL Quantum sponsorluğunda hayata geçiriliyor.

Finalleri Red Bull Gaming Ground kapsamında Red Bull Türkiye Twitch kanalında yayınlanacak olan  Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda 6 takım oyunu ve 3 bireysel oyun yer alıyor.

İlk 3 şampiyonanın ardından, Dota 2, Tekken 7 ve eFootball PES şampiyonları Uluslararası Espor Federasyonu’nun düzenlediği 12. Espor Dünya Şampiyonasında ilk kez Türkiye’yi temsil etme şansı kazanacak. Şampiyonlar, bölge elemelerini aştıkları takdirde 6-12 Aralık tarihlerinde, İsrail, Eylat’ta düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası Finallerine katılma hakkı kazanacaklar. (Finaller, COVID-19 ve pandemi gözetilerek değerlendirilecektir.)

Türkiye’nin her yerinden 16 yaş ve üstü tüm esporcuların katılabileceği Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda kayıtlar 25 Eylül’de başlayıp her oyunun online elemelerinden 1 gün öncesine kadar devam edecek.

125.000TL değerinde EXEN Coin ödül havuzu bulunan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’na 25 Eylül’den itibaren http://bit.ly/bitexentesfed üzerinden başvuru yapabilirsin.

EXEN Coin nedir?

Kısa bir süre içerisinde dijital para dünyasında ilgi uyandıran ve ülkemizin sınırlarını aşarak dünya dijital varlık borsalarında işlem görmesi hedeflenen Türkiye’nin ilk milli Coin’idir.

Bitexen Dijital Para Alım Satım Platformuna Nasıl Üye Olunur?

Bitexen.com’u ziyaret ederek sağ üst kısmında bulunan “Hesap Oluştur” butonuna tıkladıktan hemen sonra, karşınıza çıkacak ekranda eposta adresinizi ve şifrenizi belirlemenizin ardından, hesap onay aşamasına geçebilirsiniz.
Hızlı Al/Sat butonuna tıklayarak Türkiye’nin en fazla dijital varlığa sahip platformunda, 90’dan fazla dijital varlığı alıp-satabilir, saklayabilir veya transfer edebilirsiniz.

Tüm esporculara şimdiden başarılar dileriz.

Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda görüşmek üzere!