TÜRKİYE’NİN İLK ESPOR SAHNESİ İSTANBUL’DA AÇILDI

Dünya’nın en büyük e-spor arenalarından biri olma özelliğine sahip salon 1000 kişi kapasiteli Espor Sahnesi, Ataşehir Watergarden’da açıldı.

E-spor, tüm dünyada ve ülkemizde gelişmeye devam ediyor.  Hafta sonu ise önemli bir gelişme yaşandı ve Türkiye’nin ilk Espor Sahnesi İstanbul’da açıldı. Dünya’nın en büyük espor arenalarından biri olma özelliğine sahip salon 1000 kişi kapasitede. Ataşehir Watergarden’da açılan Espor Sahnesi’ne, TBMM başkanı Binali Yıldırım, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye E-Spor Federasyonu ve Riot Games yetkilileri katıldı.

TESFED – Riot Games arasında iş birliği protokolü

Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir, yaptığı açılış konuşmasının ardından Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit ile birlikte, TESFED ile Riot Games arasında yapılacak olan iş birliği protokolüne imza attı. Böylelikle, federasyonumuz ile Riot Games arasındaki ilişkiler bir üst seviyeye taşınmış oldu.

Dünya çapında ilk 5’e girdi

Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük, Dünya’nın ise en büyük 5 e-spor merkezi arasında yer alan bu devasa yatırım, ülkemizdeki e-spor ekosisteminin dünya standartlarına ulaşması için çok önemli bir dönüm noktası olarak değerlendiriliyor. E-spor tutkunlarının, her hafta gerçekleşen Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi maçlarını canlı olarak izleyebileceği Riot Games Espor Sahnesi, maç günlerinde yaklaşık 1.000 seyirci ağırlayabilecek. E-spor takımlarının ürünlerinin de ulaşılabileceği merkez, League of Legends ve e-spor tutkunu gençlerin bir araya geleceği birçok etkinlik ve aktiviteye de ev sahipliği yapacak.