Türkiye’de Espora Yapay Zeka Desteği!

Oyun ve espor sektöründe Türkiye’nin ulusal ve uluslararası platformlardaki yönetici ve temsilcisi olarak geliştirilmesi amacı ile Nisan 2018’de, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan Türkiye E-spor Federasyonu (TESFED), aynı amaçla global düzeyde çalışmalar yürüten Türk Yapay Zeka girişimi SenpAI.GG ile yakın zamanda attıkları adımla ortaklıklarını duyurdu.

Dünyanın en çok ilgi çeken oyunları, geliştiriciler ve yatırımcılar tarafından düzenlenen birbirinden kapsamlı organizasyonlar ile oyuncuların katılımını günden güne artırmaya devam eden espor ekosisteminin Türkiye’de geliştirilmesi ve oyuncuların süregelen yükselişlerini desteklemek için güçlerini birleştiren TESFED ve SenpAI.GG, yapacakları ortak çalışmalar ile oyuncuları gelişmiş algoritmalar ve istatistiklerle destekleyecek.

TESFED’in yeni teknoloji partneri SenpAI.GG’nin desteği ile, federasyona bağlı tüm lisanslı oyuncular ileri teknoloji yapay zeka aracılığıyla geliştirilmiş birbirinden farklı özelliği, Premium hesaplarla, en üst seviyede sınırsız şekilde kullanabilecek.

Yapay Zeka Destekli Oyuncu Gelişimi

SenpAI.GG Türk girişimciler tarafından kurulan, çeşitli ve kapsamlı arka planlara sahip Türk mühendis ve tasarımcılar ile geliştirilen Yapay Zeka tabanlı bir oyun asistanı. SenpAI.GG espor sektöründe yapay zeka teknolojilerini kullanan ilk yerli yapım olma özelliği taşırken, tüm dünyadan oyunculara dil desteği sunarak ve dünyanın her yerinden oyuncular ile birlikte çalışarak, aynı zamanda globalde de bu gücü temsil etmeyi hedefliyor.

Güçlü yapay zeka algoritmalarını yenilikçi ve kullanıcı dostu bir temelde sunan SenpAI.GG’nin yardımıyla oyuncular kendilerinde gelişime açık noktaları tespit edebiliyor, hatalarını görebiliyor, dünyanın her bölgesinden profesyonel oyuncuların deneyimlerinden SenpAI.gg teknolojisi ile derlenmiş videolar sayesinde rahatlıkla faydalanabiliyor ve oyunlarını ileri seviyeye taşıyarak rekabete dahil olabiliyorlar.

SenpAI.GG Oyunculara ve Profesyonellere İhtiyaç Duydukları Desteği Sağlıyor

SenpAI.GG, milyonlarca profesyonel espor oyuncusunun güncel karşılaşmalarını son teknoloji yapay zeka ile analiz ederek kullanıcılarına kişiye özel önerilerde bulunuyor. Oyuncuların kendi maçlarını, farklı oyunlara özel algoritma ve tekniklerle analiz edip dünyanın her yerinden oyuncu ve kademelerle karşılaştırarak, kendilerini geliştirebilecekleri alanlarda yazılı ve görsel önerilerle destekliyor ve hedeflerine kolaylıkla erişmelerini sağlıyor.

Şu anda League of Legends ve VALORANT oyunlarında oyunculara destek veren SenpAI.GG, çok yakında diğer espor oyunlarını da kapsayacak şekilde günden güne geliştiriliyor.

Kendini geliştirmek ve rekabetçi espor arenasında yer almak isteyen her League of Legends ve VALORANT oyuncusu SenpAI.GG kişisel koçluk hizmetine https://senpai.gg adresinden ulaşabilir ve desktop uygulamasını https://senpai.gg/desktop/ adresinden indirebilir.